شناسایی ضعف دنده عقب خودروی اتوماتیک

شناسایی ضعف دنده عقب خودروی اتوماتیک

شناسایی ضعف دنده عقب خودروی اتوماتیک

خودروی اتوماتیک، خودرویی مجهز به گیربکس اتوماتیک است. در خودروی اتوماتیک، سیستم انتقال قدرت از مبدل گشتاور یا گیربکس دوکلاچه برای مدیریت قدرت و گشتاور موتور و رساندن آن به چرخ‌ها استفاده می‌کند. راننده فقط باید حالت رانندگی موردنظرش را انتخاب کند تا گیربکس اتومات در زمان مناسب تعویض دنده را انجام دهد.

گیربکس اتوماتیک

در ویدیوی بالا خودروی سوناتا پنج دنده مدل 2010 رو می بینید. مشکل این خودروی اتوماتیک این است زمانی که روی دنده عقب قرار می گیرد، دنده عقب حرکت نمی کند و فقط رو به جلو حرکت می کند و در واقع گیربکس آن دچار مشکل شده است .

هیوندای سوناتا

همن طور که در ویدیو مشاهده می کنید گیربکس باز شده تا ایرادات بر طرف گردد . یکی از ضعف های گیربکس های پنج سرعته سوناتا ، خرابی باند دنده عقب هستش . زمانی که دچار مشکل شود ، خودرو دنده عقب حرکت نمی کند .

یکی از ایراداتی که باعث می شود باند گیربکس دچار مشکل شود ، این است که شخص مکث بین دنده عقب و جلو را انجام نمی دهد و روی حالت خلاص مکث نمی کند و از درایو به عقب و از عقب به درایو ، بدون اینکه مکث ِ روی خلاص انجام دهد ، دنده را جا به جا می کند که این جا به جایی باعث می شود فشار زیادی روی باند باشه و باند صدمه ببیند .

هیوندای سوناتا

 

تصویر محصولات بدون نگاره

آیا این مطلب برایتان مفید بود ؟

اگر بود ! به ما امتیاز دهید.

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز ها : 0

لطف میکنید رضایت خود را با امتیاز بیان کنید.

ارسال دیدگاه