معایب گیربکس‌ دبل کلاچ چری تیگو 7

معایب گیربکس‌ دبل کلاچ چری تیگو 7

معایب گیربکس‌ دبل کلاچ چری تیگو 7

گیربکس ماشین چری تیگو 7 از نوع دبل می باشد . جعبه دنده ی دو کلاچه یا گیربکس دبل کلاچ در اصل یک نوع گیربکس اتوماتیک است که با دو کلاچ مختلف کار می‌کند. هر کلاچ در این سیستم به دنده های زوج و فرد متصل شده است؛ به خاطر همین می توان عملکرد آن را در قالب طرحی متفاوت از ترکیب دو گیربکس دستی هم بیان کرد.

دو نوع دبل وجود دارد:

دبل خشک و دبل تر. کلاچ خشک یکی از انواع گیربکس دوکلاچه است که می‌تواند انتقال شتاب را با استفاده از اصطکاک بین دو سطح مدیریت کند. این نوع گیربکس بدون نیاز به روغن کار می‌کند و در نتیجه، اتلاف انرژی توسط روغن وجود ندارد. در گیربکس دو کلاچه تر مانند جک s5 روغن داخل آن جریان دارد همانطور که می‌دانید، روغن گیربکس یا واسکازین، عملکرد و کاربرد گسترده‌ای در گیربکس‌های دستی و اتوماتیک دارد. روغن واسکازین وظیفه روان‌کاری، خنک کنندگی و همچنین تمیزکردن گیربکس را دارد و بهتر است به صورت دوره‌ای تعویض شود .

گیربکس‌ دبل کلاچ چری تیگو 7

معمولا زمانی که به ماشین فشار وارد می شود مخصوصا در سربالایی ها و جایی گیر می کند و راننده سعی دارد ماشین را از آن موقعیت خارج کند بنابراین به دبل آن فشار می آید و باعث می شود لنت خورده شود و مشکلات بیشتری پیش بیاید .

یکی دیگر از ضعف های دبل خشک این است که در صورت مشکل ، ماشین در دنده عقب و جلو دچار لرزش می شود و همچنین ماشین در ترافیک ها دل دل می کند و در سربالایی ها و سرعت زیاد دچار مشکل می شود .

با دیدن هر کدام از این موارد سریعا به تعمیرگاه مراجعه فرمایید که هزینه کمتری متقبل شوید .

 

گیربکس‌ دبل کلاچ چری تیگو 7

 

آیا این مطلب برایتان مفید بود ؟

اگر بود ! به ما امتیاز دهید.

میانگین امتیازات 0 / 5. تعداد امتیاز ها : 0

لطف میکنید رضایت خود را با امتیاز بیان کنید.

ارسال دیدگاه